Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Баба Ванга передбачила повернення України в оновлений СССР в 2013 році
Галичанам потрібна війна з Росією
У хоспісі - добре, але хотіла б померти вдома
Так кто же он, пан Тягнибок: еврей, полуеврей, антисемит или полуантисемит?
А якщо завтра - москаль ?
Розчленування України переноситься на рік
Як Бандера провів би Мобілізацію ?
Священник УГКЦ о Михайло Клапків купив собі АУДІ А-5 за 550 000 гривень
Как сумели за 20 лет превратить город Ивано-Франковск в поселок городского типа
Тисмениця просить у Бога ... снігу
Почему киевляне из столицы Украины перебираются в столицу Галичины ?
Ціни на вагінальний та анальний секс у Львові знизилися у два рази
Чому Бог покарав москалів, що їхали на Тернопілля ?
Звідки узялася назва Галіція і що вона означала ?
Чому галицькі дівчата покидають монастирі ?

Новини


Судді Івано-Франківського апеляційного суду задля своєї безпеки судять у масках

16.12.2016

В рамках діяльності кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” громадський активіст Віталій Світлик відправляв в усі 4 суди Івано-Франківська (Івано-Франківський міський суд, Апеляційний суд в Івано-Франківській області, Івано-Франківський окружний адміністративний суд та Господарський суд Івано-Франківської області) запити для отримання автобіографій та фото суддів. Однак, в Апеляційному суді Івано-Франківської області вирішили, що фото суддів є конфіденційною інформацією.

Загалом, 3 інших Івано-Франківських суди надали активісту автобіографії та фото. Апеляційний суд розцінив надання фотографій суддів як персональну загрозу їхній безпеці та безпеці їх родичів, саме так випливає із наданої судом відповіді.

На перший запит суд розцінив фото суддів як документи для службового користування та, на підставі Закону України “Про доступ до публічної інформації”, відмовився надавати їх запитувачу.

Слідом за наданою відповіддю Віталій Світлик надіслав повторний, аргументований запит з поясненням категорії службової інформації та проханням таки надати фото суддів. Аргумент був досить простим – згідно з тим же Законом України “Про доступ до публічної інформації” – не може бути обмеженою у доступі інформація про особу, яка є державним службовцем та здійснює державну функцію. Однак, суд навідріз відмовився надавати інформацію, цього разу аргументуючи це тим, що оприлюднення фото суддів стане загрозою для життя та безпеки їх та їхніх сімей.

Розпорядник зіслався на Закон України “Про захист персональних даних”. Однак, в зазначеному законі вказано, шо “не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень…”. Відповідно, фото повинні були бути надані запитувачу.

“В мене складається враження, що судді апеляційного суду в Івано-Франківській області ведуть засідання в масках, оскільки на кожному кроці остерігаються небезпеки. – зазначив Віталій Світлик – координатор кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” в Івано-Франківську. – Я не розумію, чого вони бояться. Адже будь-хто може прийти на засідання і спокійно сфотографувати суддю. Чому ж тоді вони бояться мені надати фото? Ці люди отримують зарплати майже 20 000 грн в місяць з державного бюджету і бояться показати свої обличчя людям, на податки яких живуть. Це неправильно”.

В своїй наполегливій позиції апеляційний суд в Івано-Франківській області пішов ще дальше. 2 грудня, на їх офіційному веб-сайті було оприлюднено заяву, де, посилаючись на Рішення Конституційного Суду України, в якому перелічує види інформації, яка може бути конфіденційною: “інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною.”

“Я не порушую жодної норми законодавства. У рішенні Конституційного Суду, на яке посилається апеляційний суд немає жодного слова про фото.” – Коментує заяву Віталій Світлик.

Загалом, за 2 місяці роботи кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” в Івано-Франківську випадок із ненаданням публічної інформації судом стався вперше. Представники 3-х інших Івано-Франківських судів виступили досить відкритими у плані співпраці з громадськістю та не перешкоджали роботі активістів.

Добавити в обране
Google+

КОМЕНТАРІ

 
     добавити свої коментарі
ім'я:
текст коментаря:
сума: 4+8=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
Івано-Франківськ виявляється має в містах-побратимах... Москву
Івано-Франківськ має ще одну назву... по-караїмськи: Ташли Шахар (Кам'яне Місто)
Мешканці Криму не можуть вивчити українську мову, тому що Росія блокує всі сайти з вивчення української мови в інтернеті
Москалі опрюднили чотири варіанти розвитку подій в Україні - бандерівці виклали у відповідь один варіант
70-75% українців - совки. Лише в трьох галицьких областях відчутно, що Україна є українською
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Тільки в Ів.Франківську діє Перша Мнемонічна Школа іноземних мов
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.