Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Баба Ванга передбачила повернення України в оновлений СССР в 2013 році
Галичанам потрібна війна з Росією
У хоспісі - добре, але хотіла б померти вдома
Так кто же он, пан Тягнибок: еврей, полуеврей, антисемит или полуантисемит?
А якщо завтра - москаль ?
Розчленування України переноситься на рік
Як Бандера провів би Мобілізацію ?
Священник УГКЦ о Михайло Клапків купив собі АУДІ А-5 за 550 000 гривень
Как сумели за 20 лет превратить город Ивано-Франковск в поселок городского типа
Тисмениця просить у Бога ... снігу
Почему киевляне из столицы Украины перебираются в столицу Галичины ?
Ціни на вагінальний та анальний секс у Львові знизилися у два рази
Чому Бог покарав москалів, що їхали на Тернопілля ?
Звідки узялася назва Галіція і що вона означала ?
Чому галицькі дівчата покидають монастирі ?

Новини


Низька ціна на нафту, добиває до ручки весь бізнес прикарпатського олігарха

14.5.2015

Низька ціна на нафту, добиває до ручки весь бізнес прикарпатського олігарха 14.5.2015

Олег Бахматюк, який є кінцевим власником банку «Фінансова ініціатива» (а також «ВіЕйБі Банку», що знаходиться на ліквідації) визнав значні фінансові труднощі його агрохолдингу «Укрлендфармінг» (УЛФ; займається вирощуванням зернових, великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки тощо) та, зокрема, «Авангарду» (входить до складу УЛФ, спеціалізується на виробництві яєць і яєчних продуктів).

Агромагнат в інтерв’ю інформ-агентству «ЛігаБізнесІнформ» заявив, що «Авангард ми майже втратили», компанія «зараз сильно скорочується в розмірах». Однією з основних причин цього названо залежність від подій на Донбасі та в Криму, на які припадало 37% споживання яєць в Україні, внаслідок чого постраждали в т.ч. супутні виробництва - хлібопекарства, соусних-майонезного сегмента, морозива.

Говорячи в цілому про «Укрлендфармінг», О. Бахматюк констатував, що «ми втратили насіннєвий, цукровий сегмент, дистрибуцію», маючи на увазі, що «вони впали на 70% в cash flow, грошовий потік скоротився». «Цукрове виробництво ми повністю зупинили. Що вбило ціну на кукурудзу і цукор? Це біоетанол. Низька ціна на нафту невигідна сільському господарству», - уточнив бізнесмен. 

Коментуючи ж наміри щодо реструктуризації євробондів «Авангарду» на 200 млн дол (погашення має відбутися в жовтні), О. Бахматюк відзначив, що наразі перебуває в активних переговорах не тільки з власниками бондів, а й з усіма кредиторами. Загальна заборгованість групи (УЛФ) – 1,7 млрд дол.

Як повідомляв FINBALANCE, згідно з фінансовою звітністю банку «Фінансова ініціатива» за 2014 рік, підготовленою за міжнародними стандартами фінзвітності (МСФЗ), на кінець минулого року обсяг заборгованості перед банком представників галузі сільського господарства (а також мисливства та лісового господарства) становив 6,73 млрд грн. Це - 42,8% всього кредитного портфелю банку.

В аудиторському висновку компанії "Блискор" до фінзвітності банку «Фінансова ініціатива» за 2014 рік вказується, що станом на 31 грудня 2014 року, за даними банка, значення нормативів кредитного ризику відповідно становили:

- норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента Н7 (нормативне значення не більше 25%) - 21,61%;
- норматив великих кредитних ризиків Н8 (нормативне значення не більше 800%) –514,56%;
- норматив максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру Н9 (нормативне значення не більше 5%) – 0;
- норматив максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам Н10 (нормативне значення не більше 30%) – 0.

Разом з тим аудитор з компанії "Блискор" констатує, що норматив максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9) «фактично дорівнює» 2,75% (при нормі до 5%); норматив максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерами (Н10) «фактично дорівнює» 2,75% (при нормі до 30%).

Крім того, аудитор вказує, що банк «Фінансова ініціатива» «недостатньо приділяє увагу диверсифікації кредитів, як за групами позичальників, галузями економіки, за видами застави тощо» і в банку була присутня концентрація кредитних вкладень за окремими видами економічної діяльності та у розрізі одного контрагента». Водночас аудитор при здійсненні перевірки керувався «наданими банком юридичними та реєстраційними документами, які знаходяться в юридичній та кредитній справі позичальника на дату надання кредиту та/або внесення останніх змін до таких договорів».

«У зв‘язку з вищезазначеним при актуалізації даної інформації про структуру власності позичальників Банку з інших інформаційних систем, концентрація кредитних вкладень за окремими видами економічної діяльності та у розрізі одного контрагента може бути вищою», - зауважують в компанії «Блискор».

Питання: якщо банк «Фінансова ініціатива» при кредитуванні структур, пов’язаних у т.ч. з акціонером, не порушує обмеження НБУ щодо інсайдерського кредитування, виходить, що банк кредитує агрокомпанії-конкурентів свого ж власника?..

Привертає увагу, що в 2014 році банк «Фінансова ініціатива» різко збільшив кредитний портфель в агросфері (з 3,62 млрд грн до 6,73 млрд грн, при тому, що на початок 2014 року рівень валютизації позик юрособам був невисоким - біля 11%), тоді як по іншим галузям він переважно скорочувався (див. нижче таблицю).

У цьому ж контексті нагадаємо, як знову ж повідомляв FINBALANCE, за даними НБУ, в 2014 році Нацбанк надав банку «Фінансова ініціатива» рефінансування строком на понад 30 днів на суму більше 8,3 млрд грн., що було одним з найвищих показників у банківській системі. З цієї суми майже половина – 4 млрд грн. – це стабілізаційні кредити, які видаються банкам під програму фінансового оздоровлення на термін від 2 до 5 років. Позики надавалися «Фінансовій ініціативі» як за часів керівництва в НБУ С. Кубіва (6,6 млрд грн), так і В. Гонтаревої (1,7 млрд грн). У фінзвітності-2014 банку вказується, що за минулий рік обсяг заборгованості «Фінансової ініціативи» перед іншими банками збільшився на 7,3 млрд грн (див. нижче). Очевидно, що це стало можливо, насамперед, завдяки позикам регулятора.

Що цікаво. З фінзвітності «Фінансової звітності» випливає, що обсяг гривневих вкладів фізосіб торік у банку скоротився на суму близьно 961 млн грн (-28,2%), а валютних – на 14,8 млн дол (-10,1%). Щодо депозитного портфелю юросіб, то його гривнева складова торік скоротилася майже на 1,8 млрд грн (-73,4%), валютна ж, правда, збільшилася – на 8,6 млн дол (удвічі).

Таким чином, відтік коштів клієнтів у банку «Фінансова ініціатива» зі значним надлишком покривався не просто загальним обсягом виданого Нацбанком рефінансування, але й навіть суто стабілізаційними кредитами (які, повторимося, надаються на термін від 2 до 5 років). А далеко ж не факт, що решта рефінансу – виключно короткі позики (скажімо, на місяць-два)…

Куди ж банк «Фінансова ініціатива» дів решту рефінансування? Варіантів може бути чимало, однак показовим може бути такий штрих. Згідно з фінзвітністю банку, в 2014 році його портфель гривневих кредитів юрособам збільшився на 1,8 млрд грн. (+16,7%), а валютних позик – на 68,7 млн дол (майже в 2,5 рази)…

Як, можливо, сказав би класик російської телевізійної пропаганди «Совпадение? Не думаю».

Коментарі, що називається, зайві. Власне, не змогла їх надати і глава НБУ В. Гонтарева, коли її запитали про більш ніж активну видачу рефінансування банку "Фінансова ініціатива".

Низька ціна на нафту, добиває до ручки весь бізнес прикарпатського олігарха 14.5.2015


Добавити в обране
Google+

КОМЕНТАРІ

 
     добавити свої коментарі
ім'я:
текст коментаря:
сума: 3+3=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
Внаслідок скасування віз почастішили випадки коли українці працюють в ЄС... безкоштовно
На Україну насувається справжня катастрофа - директор відділу стратегії Warsaw Enterprise Institute
Нові тренди туристичного сезону: Болгарію запитують бідні провінціали, яку в підсумку обирають якусь українську Кіріловку
Революція "гідності" породила масу благодійних організацій, які замість допомогати людям крадуть гроші та обманують громадян
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.