Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Як студенти допомагали св. Миколаю ?
Земля наша куля, але не така як нас учать
Відкриття року - хор благодійного християнського фонду "Солідарність"
Сонце зупинялося вже не раз
Біблія навчає про 4-ри краї Землі
Стовпи Землі
Першу адвентську свічку запалили в Івано-Франківську
Дістати зірку з неба - не така вже й проблема
Небо голубе тому, що над нами... вода
Небесна твердь
Коран стверджує, що Земля - плоска
Як Місяць управляє менструацією жінок
Ви не знайдете кольорову фотографію місяця
10 причин чому нам брешуть про кулясту форму Землі
Біблія повідомляє, що Земля має... чотири кути

Новини


Єдине, що об’єднує Схід і Захід, — це шкідливість один для одного - львівський журналіст

22.12.2013

Так повелося, що Західна Україна безперервно грає роль найгуманітарнішого, найідейнішого регіону - пише у своєму блозі прогресивний львівський журналіст Остап Дроздов.

Політичні галичани свято переконані, що їхня місія в цій країні – підтримувати вогонь української ідеї та не дати йому затухнути. Звідси – улюблене заняття в роздмухування. Щоправда, летять чомусь не іскри, а клуби їдкого диму. Найбільш ідейні люди – це найбільш нетерпимі і найбільш тоталітарні. Вони вважають, що за ідею треба померти. Не їм, звісно ж, а тим, хто кому ця ідея до одного місця. Нав’язування української ідеї – це найдієвіший спосіб убити її.

У цій справі західняки направду неперевершені. Бо, перебуваючи 50 років під гнітом радянського «мусиш», галичани вже в синьо-жовтих декораціях почали сповідувати те саме «мусиш» — тільки цього разу до своїх «зведених братів зі Сходу». Ти мусиш любити Україну, мусиш бути патріотом, мусиш щебетати українською, мусиш героїзувати Бандеру, мусиш співати колядки і водити великодні гаївки. Кожне велике і дрібне «мусиш» убиває цв’ях навіть у ті теми, де громадяни все-таки дещо й мусять. У цьому вчувається недоречна зверхність. Підозрюю, багатьом галичанам дуже млосно стає від свого протиставлення «безідейному, куфайковому совку» по той бік Дніпра.

Частково галичани праві. Бо східні регіони, масово представлені у владі та олігархаті, не спродукували жодної загальнонаціональної ідеї – крім як дорватися до бюджету. Нічого гуманітарного, нічого зі сфери етики та людинознавства. У цьому сенсі «донецькі» як клас – не продуктивні в галузі творення ціностей. Все, що вони можуть пропагувати, — так це споживацьке, тимчасове ставлення до країни. Ідейний, побожний галичанин назвав би це служінням мамоні. Назвав би – і пішов продавати домашні яйці по 2,50 за штуку.

Трагічність української долі полягає в неминучій розтяжці між двома екстремумами. З боку Заходу – показове ідейне горіння з невмінням реалізувати його ні на національному, ні локальному рівні. З боку Сходу – повна ідейна фрустрація з умінням заражати нею всю країну. Єдине, що об’єднує Схід і Захід, — це шкідливість один для одного. І протипоказання ставати генеральною силою в країні. Як казав один мій друг-політолог, за часи незалежності українці стали професіоналами в розрізнянні сортів лайна. Порожня ідея чи тупа нажива? – ось драматична формула українського вибору.

Серед галицьких лібералів є скрушний жарт: мовляв, поки ми любили Україну, «донецькі» приватизовували всю соцвласність. Парадоксально усе помінялося: галичани люблять Україну, яка їх тотально не влаштовує і навіть дратує, а «донецькі» люблять Україну із вдячністю за життя в шоколаді. Міру отакого українського нещастя хай кожен визначає на власний розсуд.


Добавити в обране
Google+

КОМЕНТАРІ

 
     добавити свої коментарі
ім'я:
текст коментаря:
сума: 4+8=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 

Русин  | 22.12.2013
Галичане - фанатики, при этом - практические фанатики : пока что их так называемая любовь к Украине не сопряжена с производством национального продукта, а только с его, продукта, поеданием (на жотационной основе). Даже в глухих галычанских хуторах (присилках) для гуцулки на выданье было важно, в первую очередь, не способность женихавшегося гуцула любить Украину (и её саму), а его способность прокормить семью. Тот же Остап Дроздов на одной из своих вечерних передач показывал слайды: что производит Галычына, и что проедает Галычына - так галычане сами себья прокормить не могут...ибо одной льюбовью сыт не будешь...даже великой любовью к Украине. Так что не пошла бы замуж гуцулка Ганя за такого гуцула...

Білий хорват  | 22.12.2013
Русинові: Не зрозуміли-сте головної гадки статтї - вона про розлучення з вашим "русскім раєм". Не треба паскудити справжню Галичину стереотипами. Певно, же сте не були в нас. Інакше не було б таких коментарів з вашого боку. Велика частина галичан не хоче бути разом з вами в єдній державі. Лишіть нас в спокою і живіть як си хочете. Але й дайте нам пожити без вашої "культури" й "державної господарки". З них вже ся весь сьвіт сьміє. Наша Галичина жиє власним коштом і, повірте, зовсїм незле, йно Києва тре' довго просити, жеби повернути свої кошти назад. Ми вас не просили прилучати нас в 39-ім роцї. З поляками ми якось самі си раду давали. І тїкали не з Галичини, а в Галичину. Зрештою, як і зараз. Хахлів і кацапні данєцкої понаїздило за остатні 3 роки - тьма.


Ніякого кривавого місяця не було - цей фейк контрольний постріл в голову так званій "науці"
Польський сніданок
Арабський сніданок (Ліван)
Міністерство охорони здоров’я вимагає притягати українців за відмову від вакцинації до... кримінальної відповідальності
Сатаністи погрожують українцям спалахами ще більш небезпечних захворювань, ніж кір
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Польський сніданок
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.