Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Земля наша куля, але не така як нас учать
Відкриття року - хор благодійного християнського фонду "Солідарність"
Як студенти допомагали св. Миколаю ?
Сонце зупинялося вже не раз
Біблія навчає про 4-ри краї Землі
Першу адвентську свічку запалили в Івано-Франківську
Дістати зірку з неба - не така вже й проблема
Небо голубе тому, що над нами... вода
Стовпи Землі
Небесна твердь
Як Місяць управляє менструацією жінок
Коран стверджує, що Земля - плоска
Англійська мова
Порно-Франко
Ви не знайдете кольорову фотографію місяця

Новини


Греко-католики ще не встигли освятити новозбудований Собор у Києві як уже законфліктували з всіма православними

25.8.2013

Греко-католики ще не встигли освятити новозбудований Собор у Києві, як з їхньої сторони пролунали заяви, які щонайменше здивували православних українців. 

Так в мережі Інтернету  з’явилася інформація про те, що УГКЦ хоче перепоховати в Києві прах митрополита Ісидора, який від імені православної Русі 1439 року підписував Флорентійську унію з Ватиканом.

"Ми дуже хотіли знайти мощі Київського митрополита Ісидора, який від імені Русі 1439 року підписував Флорентійську унію, задовго до Берестя. Це видатний наш унійний митрополит з дуже складною та цікавою долею. Завжди обстоював єдність нашої Церкви з Римом. І був присутній при падінні Константинополя. Турки безуспішно намагалися його розшукати, а він утік до Італії. Так от ми планували перенести з Рима його мощі, коли будемо освячувати Патріарший собор. На жаль, досі їх не знайшли. Але досі сподіваємося, що він повернеться на українську землю. Очевидно, також перенесемо мощі Патріарха Йосифа (Сліпого). Він заповідав поховати себе в Софії Київській, то ми, принаймні, в частині Києва хочемо виконати його волю", - зазначив глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав (Шевчук).

Український релігієзнавець, журналіст та дослідник церковної історії Сергій Шумило здивований планами Верховного архієпископа Святослава (Шевчука) щодо праху митрополита Ісидора. Він поділився своїми міркуваннями.  Окрім моральної складової, тобто, негативного ставлення Помісних Православних Церков, до історичного явища під назвою «Флорентійська унія», існує історична сторона цього питання, яка йде врозріз із озвученою в УГКЦ позицією щодо фактичної причетності особи і діяльності митрополита Ісидора до Києвської кафедри.

На думку Сергія Шумила «ідеї перепоховання праху митр. Ісидора в Україні є штучними та історично необґрунтованими. Це все порожній піар. До того ж праху його не знайдено».

Дослідник церковної історії наголошує, що «фактично, Ісидор не мав жодного відношення до України».

«Це був грек, зовсім чужий києворуській (українській) духовній традиції. У Києві він був всього пару разів, і то проїздом. Власне, до Києва він ніколи і не мав жодного відношення, окрім штучної назви у титулі, яку на той час носили всі московські митрополити. Це був московський митрополит, який прагнув закріпитися саме в Москві і віддано служив московським політичним інтересам, допоки московський князь в 1441 р. не відправив його в монастир, а Архієрейський Собор нізверг із сану».

«Але і після цього Ісидор не переїздить до Києва, якого він ніколи не любив і не шанував. Невдовзі після вигнання з Москви він переїздить до Риму, де став кардиналом і римським легатом, а в 1458 р. був фіктивно проголошений ще й латинським «патріархом» для греків. У Римі він і провів свій останок життя, де й помер чи то в 1463, чи то в 1472 році. Замість себе до Києва він прислав митр. Григорія Болгарина (1458-1473), який остаточно зліквідував в Україні фіктивні залишки Флорентійської унії, не підтримуваної в народі, і повернув Київську Митрополію під омофор православного Константинопольського патріархату».

Сергій Шумило переконаний, що саме митрополит Григорій Болгарин мав би бути «взірцем і прикладом у наслідуванні для сучасних греко-католиків».

«Григорій Болгарин був людиною праведного життя і щиро служив Богу й Україні. А Ісидор для України зовсім чужий, як і Україна для нього. До того ж він ніколи не заповідав ховати його у Києві. Він жив, спочив і був похований там, де він бажав – у Римі. Тож який сенс тепер, через майже 600 років, шукати його останки невідомо де у Римі й чинити над ними наругу, аби проти його заповітів перевозити в чужу і невідому для нього країну?», - запитує дослідник церковної історії.


Шумило Сергій Вікторович (1976 р.н.) – журналіст, релігієзнавець та дослідник церковної історії. Голова правління ГО "Міжнародний центр гуманітарних ініціатив", заступник голови "Товариства пам'яті князя Оскольда" (м. Київ) та співголова Центру історії релігії і Церкви (м. Чернігів).

Автор книг "Князь Оскольд и христианизация Руси", "В катакомбах. Православное подполье в СССР", "Советский режим и церковь", а також багатьох статей з питань історії, релігії, культури, політики і економіки.

Співорганізатор низки міжнародних наукових конференцій, у т.ч. за підтримки ЮНЕСКО і Кестонского інституту в Оксфорді (Великобританія).

Член Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Міжнародної федерації журналістів (IFJ). З 2001 по 2005 рр. був депутатом Чернігівської міської ради, обирався секретарем Комісії міськради з питань земельних ресурсів, підприємництва і приватизації.


Добавити в обране
Google+

КОМЕНТАРІ

 
     добавити свої коментарі
ім'я:
текст коментаря:
сума: 6+1=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
В Івано-Франківську стартує новий проект для дітей Бібліотека Варення
Гривня в кінці 2018 року опуститься до позначки 31,8 грн за долар, а в кінці 2019 року — до 33,7 - НБУ
Літо - краща пора позбутися зайвих речей та одягу...
Безкоштовно скласти індивідуальний тест на володіння англійською розмовною мовою
Якщо любиш Україну - значить хочеш.....
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Літо - краща пора позбутися зайвих речей та одягу...
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.