Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Земля наша куля, але не така як нас учать
Відкриття року - хор благодійного християнського фонду "Солідарність"
Як студенти допомагали св. Миколаю ?
Сонце зупинялося вже не раз
Біблія навчає про 4-ри краї Землі
Першу адвентську свічку запалили в Івано-Франківську
Дістати зірку з неба - не така вже й проблема
Стовпи Землі
Небо голубе тому, що над нами... вода
Небесна твердь
Як Місяць управляє менструацією жінок
Коран стверджує, що Земля - плоска
Ви не знайдете кольорову фотографію місяця
Англійська мова
Порно-Франко

ТРЕТІЙ СЕКТОР

Громадянський рух чи організація?

17.7.2012 Перейти на розділ третій сектор.
Про громадянський рух  і громадянське суспільство говорять багато, пишуть і дискутують в середовищі  ідеалістично налаштованих інтелектуалів. Голови і так задурені  злоякісною виборчою інформацією, а тут  - вічна проблема українського громадянського руху.
 
Як на мене, пересічні громадяни і  сукупне громадянське суспільство  втомилися від ідеї реформ  та невизначеного руху  на словах  і  хочуть одного – спокійно жити і гідно заробляти. Неможливо будувати ідеальне суспільство  на громадянській порожнечі, до якої спричиняє  система безробіття, низької платні, антинаціональної економіки і  система освіти з вихолощеним українським національним чинником.
 
Не треба вчити людей захищати свої права, не допомагаючи  позбутись рабства, яким є  страх елементарного виживання. Ми не повинні мати ілюзій – масового громадянського руху не буде та й він не потрібний  з багатьох причин. Більшість людей повинні просто нормально жити, а громадська активність є справою не більше десяти відсотків розумних і  совісних українців. Наразі ця активність, як пара з чайника, хаотично виливається в соціальні мережі Інтернету. Саме в помийницю Інтернету  вкидають свої дорогоцінні проекти українські інтелектуали, вважаючи цю справу реальною громадською діяльністю. А це всього лиш тусовка, вплив якої реально не виходить за межі отих десяти відсотків, а може й набагато менше.
 
Живих, не віртуальних  громадських організацій, відповідних  рівню інтелектуальної  дискусії  «поодиноких патріотів за клавіатурою» наразі немає. Ось вихопив з потоку інформації  статтю Олександра Тертичного про мережане громадянське суспільство, прочитав текст аналогічного маніфесту  і  зрозумів – мушу трохи подискутувати. Час від часу потрібна невелика дискусія, щоб стримати політ нашої фантазії і повернути на реальний грунт. Інакше зростаюча ентропія поглине нас, погубить справу, про яку так любимо балакати і не знаємо, як реалізувати.
 
Річ в тім, що всі теорії  кращого українського суспільства, починаючи від моделі суспільства- аналога бджолиного вулика до «мережаного суспільства» Тертичного не враховують  цинічної правди світу. Світ  не дозволить нам бути  інакшими бо це ускладнює  жиріння глобального капіталу – справжнього сучасного тимчасового хазяїна Земної кулі. Під уніфікацію підпадає все аж до інтимного Я із забороною демонструвати стать, а ми продовжуємо чекати чогось доброго від вже  підкошеної цивілізації. Наша національна і родинна ідентичність – це останнє, поки що не перемелене глобалізмом, що треба берегти і так рятувати себе,  захищати право бути справжнім громадянським суспільством.
 
Для цього ідея «мережаного» суспільства  не зовсім підходить.Немає нового під сонцем і суспільство мусить бути натуральним, живим. Мова може йти лише про громадські організації, поєднані єдиною інформаційною мережею. А ще краще – створення матриці громадських національних структур, яка могла б миттєво і точно реагувати на проблеми нації. Ідея дуже цікава, але треба пам’ятати про вірусну технологію. Чим складніша система, тим легше її контролювати і нею маніпулювати. Ті організації, що є тому й слабкі, що інфіковані цим вірусом – в її керівництві опинились люди, які працюють виключно на себе і  не задармо.
 
Серед громадських діячів є чимало совісних людей, які працюють бо не можуть не працювати, щодень долаючи якусь проблему чи творячи нормальну публіцистику. Але це люди, яких викинули організації і яким некомфортно в організаціях. Вони не мають механізму реалізації ідеї і тому марнують час перед монітором. Водночас розуміємо, що товариство соціальних мереж – це не громадська діяльність, а її ілюзія, сурогат. Ми незахищені від тонких провокаторів того ж Віруса. Ми знаємо це, але у нас немає іншого виходу. Читаю Маніфест демократичної української мережі  і  стає сумно.Втілити будь-яку рятівну ідею українцям просто не по кишені. Так є неспроста – щоб так було завжди, дбають власники української системи влади.
 
Наші організації не мають  і не матимуть  елементарного фінансування, а грантоїдні в більшості – наші вороги. Вже не раз говорилося про те, що серед всього мислячого і балакаючого «мережевого люду» треба знайти хоч невелику групу, які можуть зробити діючою по-сучасному хоч одну національну громадську організацію типу «Просвіти», передбачивши  захист від «вірусу». Якщо організація  виконуватиме всі функції,  включно із правозахисною, матиме  потужний фонд народнго фінансування і мобільні осередки в більшості населених пунктів – це і буде  організація-мережа. Такого немає  в жодній державі світу і такий проект зустріне шалену протидію, але в нас немає іншого виходу. Ми ще не маємо національної держави.
 
 
Володимир Ференц

 
 
 


Добавити в обране

КОМЕНТАРІ

 
     добавити свої коментарі
ім'я:
текст коментаря:
сума: 3+2=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
В Івано-Франківську стартує новий проект для дітей Бібліотека Варення
Гривня в кінці 2018 року опуститься до позначки 31,8 грн за долар, а в кінці 2019 року — до 33,7 - НБУ
Літо - краща пора позбутися зайвих речей та одягу...
Безкоштовно скласти індивідуальний тест на володіння англійською розмовною мовою
Якщо любиш Україну - значить хочеш.....
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Літо - краща пора позбутися зайвих речей та одягу...
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.