Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Баба Ванга передбачила повернення України в оновлений СССР в 2013 році
Галичанам потрібна війна з Росією
У хоспісі - добре, але хотіла б померти вдома
Так кто же он, пан Тягнибок: еврей, полуеврей, антисемит или полуантисемит?
А якщо завтра - москаль ?
Розчленування України переноситься на рік
Як Бандера провів би Мобілізацію ?
Священник УГКЦ о Михайло Клапків купив собі АУДІ А-5 за 550 000 гривень
Как сумели за 20 лет превратить город Ивано-Франковск в поселок городского типа
Тисмениця просить у Бога ... снігу
Почему киевляне из столицы Украины перебираются в столицу Галичины ?
Ціни на вагінальний та анальний секс у Львові знизилися у два рази
Чому Бог покарав москалів, що їхали на Тернопілля ?
Звідки узялася назва Галіція і що вона означала ?
Чому галицькі дівчата покидають монастирі ?

Авторські роботи

Авторські роботи  >  Дмитро Весоловський

Вірус сепаратизму


Ой пане Богдане, нерозумний сину!

Занапастив Польщу, ще й нашу Вкраїну.

Гей, гей, занапастив, зруйнував,

Бо в голові розуму мало мав.

(Українська народна пісня)Моя Галичина напружилася в очікуванні біди, біди що насувається зі Сходу. Коли є жертви, оголошена мобілізація - це війна. Це розруха, це сльози дітей, сльози батьків, сльози коханих. І очікування. А також надія, що та біда не прийде на нашу землю, землю Галичини. Так є тепер, так було і 366 років перед тим. А одну з причин тієї напасті озвучують так  - “нас не чують” .  Як і тоді так і тепер причиною неспокою стали амбіції. Амбіції політиків, які займали і займають  чільне місце в державі. Тепер в Україні, а тоді в Речі Посполитій Трьох народів. 
 
 ...Богдан -Зіновій Хмельницький, полковник реєстрового козацтва, шляхтич гербу Абданк, випускник єзуїтського колегіуму, знайомий короля і багатьох високопосадовців Речі Посполитої був злий. Дуже злий. Його не почули, з нього насміхалися. І король, який сказав “ти маєш шаблю” і сейм, що радив знайти іншу жінку. Амбіції перемогли розум і Хмельницький  вирішив мстити, мстити всім. Він, як особа державного рівня, знав вразливі місця цієї великої європейської держави. І скористався з того. Реєстровці, січовики, мова, православ’я — стало основою до підняття заколоту проти держави...

   Невже історія нас нічому не вчить. Знову, як і тоді, причиною конфлікту стали олігархічні  і політичні протиріччя, а для простого люду використовують надумані проблеми мови і віри.   

 У свідомості українців Богдан Хмельницький – це національний герой, «визволитель України з польського ярма». Проте мало хто задумується над тим, що «міф про Хмельницького» свого часу був витворений російською імперською пропагандою. Потім естафету цього міфу підхопила пропаганда радянська. І для російської імперської пропаганди, і для пропаганди радянської Хмельницький був важливий як символ єдності українців та росіян. Тепер цей міф дістався незалежній Україні у спадок. 
    
  Не всі сприймали Хмельницького однозначно позитивно,  Тарас Шевченко, на відміну від нинішніх «свідомих українців», був далекий від ідеалізації постаті Хмельницького. Коли читати  його твори, виходить що Шевченко сприймав Хмельницького як одну з найчорніших постатей української історії. У поезії «Розрита могила» він пише:

 …Ой Богдане!
Нерозумний сину!
Подивись тепер на матір,
На свою Вкраїну,
Що, колишучи, співала
Про свою недолю,
Що, співаючи, ридала,
Виглядала волю.
Ой Богдане, Богданочку,
Якби була знала,
У колисці б задушила,
Під серцем приспала…
  
   Мені не хочеться , щоб через пару сотень років теперішні лідери і натхненники сепаратизму на Донбасі і в Криму стали героями, в їх честь називали міста і ставили пам’ятники.  Таким,  як  Хмельницький для Львова, визволитель від польського панування, чи дикий загарбник зі Сходу, який хотів сплюндрувати європейське місто і знищити його мешканців. Історія не знає визволителя, який би брав викуп у міста, яке збирався визволити.

  ... Вони приходять у ваш дім, вибивають двері, забирають майно, а жінок в рабство, як сотні років тому. (Блогер про сучасні події на Донбасі).

  “1648 р. ...Львов, боронячися, передмістя сами спалили всі округом. Воду отняли були козаки, рури  поперетинавши. Замку Високого добули і люд вистинали, также по кляшторах все побрали і по церквах. І люд єдин татаре вибрали, другий от меча погинул, третій — от голоду, четвертий — от повітря. У церкві святого Юр'я трупа 54 забитих людей, і татарин, на самий престол упадши, розбився. У бернадинов русі ж, що була поутікала для оборони, на п'ятсот і большей постинано, также і в місті, на ратушу, на валах”(Львівський літопис)

...Наступного дня козаки спрямували удари на міські мури, на підміські монастирі та храми. Головний удар скерували на церкву св. Юра, де схоронились переважно русини. Частина з них через брак місця залишалась на церковному цвинтарі. Козаки безжалісно їх вирізали, декого віддали в ясир татарам. Потім розбили тараном двері храму, вдерлися досередини, повбивали зібраних там чоловіків, а жінок і дітей віддали татарам. Церква була сплюндрована, святі ікони порубані.

Так поводилися освободителі Руської Землі і з іншими своїми єдиновірцями. Вони вважали вже милістю й те, що вивертали тільки кишені святоюрцям. На крики про єдиновір’я вони жартуючи відповідали: "Так, так, це у тебе ляцькі гроші; носиш при собі найбільших наших ворогів: то мусимо тебе скарати".

Перебивши та пограбувавши у святоюрських стінах живих людей, узялися козаки й за мертвих: відкривали і розбивали гроби львівських борців за православ’я, борців справжніх, не таких, якими, на сором нашої національної гідності, роблять в нас хмельничан; викидали напівзотлілі трупи; довбали стіни, всюди шукали заховані скарби. Нарешті добралися й до образу Св.Георгія. На ньому були срібні шати. Козаки зірвали їх, промовляючи зі звичними своїми жартами: "Не здивуй нам, Святий Юру! Прощай нам за се", і т.ін.”(Кулишъ П.А.Отпадение Малороссии от Польши В трехъ томахъ. Т.2. – Москва, 1888. – С.279-280).

   А скільки іноземних найманців прийшло на територію держави, щоб плюндрувати її. Тепер росіяни, “казакі”, чеченці, тоді -татари.  Чомусь ніхто не згадує, скільки  поселень було зруйновано татарами і скільки русинів-українців і не тільки було забрано до Криму в неволю.    Не рахують, як вже не можуть порахувати кількість невинно убитих у теперішній війні. Хто буде рахувати простих смертних. Одна смерть - горе, сотні, тисячі — статистика.

  В православній церкві згадують козаків, які загинули під Берестечком. Чому я повинен молитися за тих, хто воював проти моїх предків, можливо вбиваючи їх? Чому я маю славити тих, кому в 1914 році російський цар надав звання георгіївських кавалерів. Так тепер славлять терористів з ДНР і ЛНР в промосковських церквах.   Може колись москвофіли збудують їм меморіальний комплекс, а мої онуки чи правнуки будуть їхати віддавати шану тим “героям”. Я проти! Я не хочу, щоб мої нащадки шанували моїх ворогів. Я не хочу їхати до Берестечка на могили ворогів моїх предків і не хочу, щоб на могили моїх ворогів ходили мої нащадки. 

   ...Ідея меморіального комплексу виникла у архімандрита Почаївської лаври Віталія (Максименка) - уродженця Таганрозького повіту, який прибув служити на Волинь у 1902 році. Розбудовуючи структури чорносотенного "Союзу Русского Народа", архімандрит Віталій побував у Берестечку, де парафіяни показали йому знайдені під час побудови дороги Дубно-Берестечко козацькі черепи і кості та зброю. Чутка ширилася - і з довколишніх сіл селяни зносили нові артефакти. Талановитий пропагандист, Віталій вирішив використати пам'ять про вже легендарну битву для поширення ідей православ'я і монархізму. В 1909 році на острові Журавлиха (посеред річки Пляшівки) на місці майбутнього будівництва храму-пантеону з'явився дубовий хрест.

Основою меморіального комплексу став збудований у 1910-14 роках Свято-Георгіївський собор. Фактично він трирівневий: у підвалі, де гробниця з останками полеглих у 1651-му козаків, знаходиться церква Параскеви, на першому поверсі - Георгіївська, вище — Борисоглібська. Під іконами видно георгіївські хрести - у 1914 році цар надав трьомстам полеглим козакам звання георгіївських кавалерів.(З історії козацьких могил під Берестечком).

...Так і тепер. Все робиться для величі імперії. Московської. Яка є розплідником зарази, інфекція  якої розноситься по світу. А допоміг створити такого монстра “славний” Богдан Хмельницький. І тепер пожинаємо ті наслідки його амбіцій. “Нерозумний сину”, через твої дії гинуть  тепер захисники Вітчизни, щоб зупинити цю смертельну інфекцію, цей вірус сепаратизму, який розвалив колись славну Річ Посполиту, а тепер загрожує і Україні.

Добавити в обране
Нові тренди туристичного сезону: Болгарію запитують бідні провінціали, яку в підсумку обирають якусь українську Кіріловку
Революція "гідності" породила масу благодійних організацій, які замість допомогати людям крадуть гроші та обманують громадян
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
В Івано-Франківську відкрили першу Мнемонічну Школу, в якій розмовляють англійською мовою вже після... другого уроку
Тільки в Яремче можна побачити "світло в кінці тунелю"
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.