Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Баба Ванга передбачила повернення України в оновлений СССР в 2013 році
Галичанам потрібна війна з Росією
У хоспісі - добре, але хотіла б померти вдома
Так кто же он, пан Тягнибок: еврей, полуеврей, антисемит или полуантисемит?
А якщо завтра - москаль ?
Розчленування України переноситься на рік
Як Бандера провів би Мобілізацію ?
Священник УГКЦ о Михайло Клапків купив собі АУДІ А-5 за 550 000 гривень
Как сумели за 20 лет превратить город Ивано-Франковск в поселок городского типа
Тисмениця просить у Бога ... снігу
Почему киевляне из столицы Украины перебираются в столицу Галичины ?
Ціни на вагінальний та анальний секс у Львові знизилися у два рази
Чому Бог покарав москалів, що їхали на Тернопілля ?
Звідки узялася назва Галіція і що вона означала ?
Чому галицькі дівчата покидають монастирі ?

Авторські роботи

Авторські роботи  >  Остап Дроздов

В Україні представницька демократія померла


Про Парламент усі звикли писати, як про ворога: або погано, або ніяк. Воно-то й справедливо, бо укр.парламент може бути або поганим, або ніяким. Виходить, виборці в Україні або погані, або ніякі. Бо звідки в найпрацьовитішої і найдуховнішої нації такі паскудні депутати?

Я 2 роки тому писав це для "Збруча", і відтоді нічого не змінилося: дзеркало – явно не наш фетиш. Бачити у ньому свої вади без прикрас – явно не наша гра. Більшість парламентарів – як не сволочі, то бариги, продажні, цинічні, брехливі, лиш би до корита дорватися. Населення України об’єднане нелюбовю до парламенту. Хоча як можна ненавидіти дзеркало? Рівень парламенту безпомилково видає стадію розвитку суспільства. Це вже восьмий парламент. Сором та й годі.

Чим більше депутати проводять зустрічей із виборцем – тим глибшою стає прірва між ними. Після кожної такої зустрічі я не від одного депутата чув «це п…ц, скільки неадекватних людей!». А від виборців – «це п…ц, невже ми за нього проголосували!». Взаємний, щирий, двосторонній п-ц.

В Україні представницька демократія померла. Або нема кого представляти – або нема ким. Та найчастіше – навіщо? Кому це треба? Обранці відверто в шоці від наших людей (своїх виборців), а виборці є так, які є. Вони не обирають за щось. Вони обирають когось. Це як гра в подобалки. Сподобається – не сподобається, зімпонує – не зімпонує. А тому депутати можуть робити в парламенті що завгодно, і за це нічого не буде. Бо немає логічних причин і наслідків, тільки емоційна складова.

Зараз пророкують нові вибори, дострокові. Їх можна проводити хоч щопівроку, але все одно парламентаризм зруйновано. Це не сталося сьогодні чи вчора. Усі 8 парламентів завжди були місцем заробляння грошей, капіталізації майна, кнопкодавства, сепаратних союзів і зневажливого ставлення до виборця. Усі це знали і знають. І нікого вже не дивує, що в парламентсько-президентській державі парламент здискредитовано повністю. То коаліція є, то її немає. То вони хочуть зняти Яценюка - то водночас не можуть. Якийсь привселюдний акт самозбудження однією лівою. Це триває роками.

Я маю своє пояснення, чому так. Народ України – антипарламентський. У ментальності девальвовано поняття «закон» та «законослухняність». Наші закони існують для того, аби їх не виконувати - це як установка. Повага до писаних правил – відсутня, до неписаних – підірвана.

Країна без парламенту чи з ним – це та сама країна. Якщо завтра функцію законотворення передати будь-кому (місцевим радам чи уряду), то країна навіть не помітить цього. Народ заслуговує на ту владу, яку він розуміє. Буду прямий: народу найбільш зрозумілою і психологічно сприйнятною владою є президентська. Людям потрібен хтось один, на кого можна повішати все, аби потім розіпнути. Наш народ – президентський. Знаю одну фірмочку, яка складалася з чотирьох людей: один президент, два віце-президенти і сторож. Торгували слоїками на закрутки. Наші люди хочуть президента з прізвищем. Хочуть персонального винуватця. Груповий парламент, де шукається баланс інтересів, мало кого цікавить. Простіше обрати когось одного, щоб хтось прийшов, усіх построїв, усіх пересадив, у всіх забрав і всім роздав, а потім дружно його спустити в унітаз, якщо не сподобається. І так по колу. Кому взагалі потрібен європейський діяч, який буде шукати спільну мову з парламентською більшістю, частину уряду віддасть опозиції і буде влаштовувати суспільні дискусії?

З наступним парламентом буде те саме: понавибирають, щоби знову проклинати. Є постійні поривання щось міняти, але на виході міняємо поганих на покращених поганих. Бо сама система виборів так запрограмована (візуальна реклама партій, майнові цензи, високий прохідний бар'єр, непрозоре фінансування партій). Але: ті, кого ми добровільно обрали, радше проваляться під землю, ви ж розумієте. А тому кожні вибори - це новий виток замкнутого кола. Я взагалі-то оптиміст, як ви зрозуміли :))) І вірю в те, що з часом усе менше людей будуть куплятися на ілюзію.

Добавити в обране
Івано-Франківськ прощається зі своїми годувальницями
Івано-Франківськ виявляється має в містах-побратимах... Москву
Івано-Франківськ має ще одну назву... по-караїмськи: Ташли Шахар (Кам'яне Місто)
Мешканці Криму не можуть вивчити українську мову, тому що Росія блокує всі сайти з вивчення української мови в інтернеті
Москалі опрюднили чотири варіанти розвитку подій в Україні - бандерівці виклали у відповідь один варіант
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Тільки в Ів.Франківську діє Перша Мнемонічна Школа іноземних мов
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.