Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Баба Ванга передбачила повернення України в оновлений СССР в 2013 році
Галичанам потрібна війна з Росією
У хоспісі - добре, але хотіла б померти вдома
Так кто же он, пан Тягнибок: еврей, полуеврей, антисемит или полуантисемит?
А якщо завтра - москаль ?
Розчленування України переноситься на рік
Як Бандера провів би Мобілізацію ?
Священник УГКЦ о Михайло Клапків купив собі АУДІ А-5 за 550 000 гривень
Как сумели за 20 лет превратить город Ивано-Франковск в поселок городского типа
Тисмениця просить у Бога ... снігу
Почему киевляне из столицы Украины перебираются в столицу Галичины ?
Ціни на вагінальний та анальний секс у Львові знизилися у два рази
Чому Бог покарав москалів, що їхали на Тернопілля ?
Звідки узялася назва Галіція і що вона означала ?
Чому галицькі дівчата покидають монастирі ?

Авторські роботи

Авторські роботи  >  Радислав Петрів

ФІЛОСОФІЯ ПІД АБСЕНТ: успіх і поразка, або чи стане Франик Парижем?


	ФІЛОСОФІЯ ПІД АБСЕНТ: успіх і поразка, або чи стане Франик Парижем?
І було знову цікаво. Справжня насолода для справжніх чоловіків - думати як рятувати світ. Ратували сьогодні про простір поразки й простір успіху. Мимоволі кожен міркував: де ж моє місце у цьому континуумі перемоги-поразки, слобости - сили, успіху-невдачі. Яким є моє є життя? Яким є те місце й той час у котрому я живу: Успіх чи Поразка? – ці та інші питання звучали сьогодні «Під абсент» на традиційному філософському квартирнику в музеї-квартирі академіка Чернявського.

Ми живемо у непростий час - час, коли вся планета - це місце поразки. Це час зміни парадигми часу, - стверджує спікер квартирника, філософ Володимир Єшкілєв, і продовжує – по-суті, ми живемо у лайні - лайні часу, котре має свою чітко окреслену територію – топус поразки – топус запізнення. Місто ж являє собою соціальний організм, котрий вмонтований в конкретну епоху та за своєю природою змушений відповідати на виклики часу. Якщо в цьому місті люди спрямовані лише на дешеві розваги або просте виживання, або ж у ньому панує дух консервативного жлобства, воно не зможе знайти себе на дорогах в майбутнє. 

Як запобігти перетворенню Івано-Франківська на «"унилоє" лайно»? 

Ми живемо в наскрізно транзитну епоху, коли всі місця та речі буття запрягають коні й відправляються кочувати. Все те, що відмовляється вирушити у мандри, або ж запізнюється, перетворюється на «місце поразки» (або ж на «топос запізнення»)- стверджував спікер квартирника.

Цікавим був квартирник. Вечір і пора додому. Але! Але найцікавіші думки чомусь зажди приходять після. Уже розходимся і звісно традиційне питання:

- Яким тобі був цей вечір Філософського квартирника? 

- Знаєте для мене сьогоднішній вечір виявився цікавим, - ділиться своїми враженнями Марія – насиченим, але до кінця так ніхто і не дійшов висновку, як треба міняти наше місто ... багато слів було сказано, кожна людина має свою думку та право на її існування, а от, чи правильна вона, чи ні - це вже час покаже.

- Направду мені сподобалось,- підтримує розмову Віталій - оскільки в такому форматі я ще ніколи не перебував. В такому інтелектуальному. Було одразу ж видно, що люди котрі вели діалог мають клепку в голові. Проте, для себе особисто я виділив пару спірних аспектів, про які чомусь не говорив сам. По-перше, йшла мова за село трішки з негативної точки зору, мабуть, доповідачі забули про те, що українці - це сільська нація, оскільки з давніх часів у містах проживало більшість євреїв, поляків, москалів і лишень маленький прошарок українців. А тільки в селі ж збереглися традиції, мова, культура... По-друге, якось потрібно було наголосити на тому, що саме клята влада довела нас до того, що зараз є. По-третє, наведу приклад, під час німецької окупації, німці вивозили з українських земель тони чорнозему і, мабуть, оте лайно, яке зараз при владі відчуває дефіцит цього чорнозему, щоб зрости в собі. От Ваша відповідь була справді крутою, про те, що завдяки лайну, може щось вирости.

- По-суті, наше місто, якщо вірити історикам,- міркую далі я – постало з лайна, з багнюки, з посеред болота. І, по-суті, задумане як лайно, як антитеза-могильник Галича. Історичне лайно міста перегнило й перетворилося в щедру поживу для розвою у часи Камінського та у часи індустріалізації. Лайно сьогодення з його шоу-міфами теж перепріє і дасть поживу для дня завтрашнього. 

- Так, я згідний, що ми живемо в непростий час, - продовжує Віталій,- і, що вся планета - це місце поразки. Ми живемо на цім світі, щоб змінювати ці всі поразки, і робити щось краще, не тільки для себе, а й для свого міста, і буде наше буття кращим, і цінішим.

- І я так думаю,- кажу - що час думання себе як «себе у бутті» минає, як свого часу минув час думання себе як «Ми у бутті». Наступає час усвідомлення «буття в собі». Парадигма надцінності людини, її особистості й індивідуальності боляче конає. Ми на світанку нової цінності - цінності планети. Народжується нове планетарне мислення. І тому на успіх приречені насмперед ті, хто мислить себе у такому масштабі. Що цінного я дарую планеті в цілому і людям, що живуть на ній, усьому живому й неживому? Що цінного дарує світові наше місто? – це питання,котре поставлене собі, є ключовим питанням успіху.

- Звичайно, що в більшість людей є лише споживачами цього світу і користі від них майже ніякої, але цікавою є та людина, котра прагне вдосконалення та розвитку і будує цей світ - світ нових звершень, досягнень та ідей... Звичайно, що треба не тільки думати, але і реалізовувати, от тільки завжди треба мати підтримку і впевненість у собі, - резюмує Марія.

- А на рахунок успіхів та невдач,- додає Віталій – мабуть, слід згадати слова: хочеш змін, то почни із себе.

Нагадаю, що Єшкілєв визначив успіх, як філософську категорію, суть котрої в абсолютній й безперешкодній самореалізації у просторі й часі. А до Парижу Франику ще таки далеченько…

Добавити в обране
Внаслідок скасування віз почастішили випадки коли українці працюють в ЄС... безкоштовно
На Україну насувається справжня катастрофа - директор відділу стратегії Warsaw Enterprise Institute
Нові тренди туристичного сезону: Болгарію запитують бідні провінціали, яку в підсумку обирають якусь українську Кіріловку
Революція "гідності" породила масу благодійних організацій, які замість допомогати людям крадуть гроші та обманують громадян
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
"Немає нічого нового під українським сонцем" - підніжжя пам'ятника Т.Шевченку в Надвірній
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.