Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Земля наша куля, але не така як нас учать
Як студенти допомагали св. Миколаю ?
Відкриття року - хор благодійного християнського фонду "Солідарність"
Сонце зупинялося вже не раз
Біблія навчає про 4-ри краї Землі
Першу адвентську свічку запалили в Івано-Франківську
Стовпи Землі
Дістати зірку з неба - не така вже й проблема
Небо голубе тому, що над нами... вода
Небесна твердь
Як Місяць управляє менструацією жінок
Коран стверджує, що Земля - плоска
Ви не знайдете кольорову фотографію місяця
Англійська мова
10 причин чому нам брешуть про кулясту форму Землі

СтаттіCТАТТЯ В АРХІВІ ВІДСУТНЯ
Володимир Павлів, Львів

Десь роки три тому у селі Черганівка коло Косова я розмовляв при свєті з одним старшим чоловіком. Василь Юрович був роджений у 1925 році. Від 1942 до 1944 працював він на примусових роботах у Німеччині. Розповідав про це охоче.

«Жили ми бідно. Земли не було навіть, шоб корову тримати, то й молока не було. Їлоси не так, єк би си мало. Житє було трудне, але йикос си тручєло потроху поперед себе.

Єк прийшли німці, мене і сестру відбракували на роботи в Німеччину. Везли в товарняку з відром замість туалету, їсти не давали. И самі ми ни взєли, бо не знали, шо нас так далеко повезут. У Німеччині нас привезли на ринок рабів. Я був дрібний, нижче вид 160 росту, то серед перших мене не взєли. Ми лижєли голодні пид плотом, аж прийшла німка і трутила ногов – так я попав у село Берге.

П`єть разів денно давали їсти. Я робив з ними і мав окрему кімнату. Раз на тиждень була баня і чиста білизна. Одяг мені дали вид сина, їх син був на фронті. Я в своїм житю щє не мав такого файного одягу.

Расова політика забороняла мати близкі стосунки з німками, бо повішєли би обох. Але ґаздівска невістка на фірі мене часом скубала. А їй лиш казав це слово і показував руков – повішєют. Сусідка єк робила в городі чи на подвір`ю, то співала: мій чоловік на фронті у Росії, а моє лужко пусте.

Ґаздиня казала: най не бреше, її лужко зовсім не пусте.

Мали вони у стайни три ровери, а я гину, єк хочю їхати. Щє не вмію, але беру та їду по корови. Вид третої хати якраз виїздит на ровері дівчина, теж по корови. В`їхав я у неї, вона впала і те її гарне жовте волосся ціле було у поросі. Ну, думаю, уб`ют мене німці. Але їду назад, стоїт її тато, смієтси та й кажет: Васіль, ніхт фарен на панєнка.

Потім знову їду та й вона їде. Я їй кау – вибачєй, шо я тебе трутив. А вона стала та й каже: нема вибачєй, мусиш мене за це поцулувати. Я її поцулував. Через кілька день знов їдемо. Вона си питає: не хочеш мене знов поцулувати? Кажу: нє, вже не хочу. Та я ніби й хтів, але житє дорожче. Думаю, ше вб`ют мене німці за ті цулування.

По селі ходили ті, шо продавали різні товари чужоземцям. Принесли бритву та й машинку стригтиси. А я щє й ни голивси і гроший нам не платили. Ґазди купили – на, вишли ґєдеві д`хаті. Я вислав, тато дістав та й питає, шо би їм таке вислати. А в них цибуля така маленька, а в нас в Кутах велика. Пишу: вишліт їм цибулі. Вони єк дістали, то не могли си натішити – казали, у вас має бути дуже добра земня, шо росте така цибуля. Поклали на викно і всі селяни, єк ишли, то звертали увагу на тоті цибулі.

А потім прийшов приказ, би всіх іноземців пустили. Дехто лишивси, моя сестра тепер живе в Англії. А я - д`хаті. Ґазди дали їсти в дорогу. Відразу, єк я перейшов границю, рускі мене забрали в армію.

Тих три роки в Німеччині, то я прожив найкультурніше в своїм житю»

Добавити в обране

КОМЕНТАРІ

 
ім'я:
текст коментаря:
сума: 4+8=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
В Івано-Франківську можна пройти безкоштовно індивідуальне тестування на знання розмовної англійської мови дітям та дорослим
90% власників курсів іноземних мов не володіють ніякими іноземними мовами
Чому в українській школі не можуть навчити розмовляти іноземною мовою?
Івано-Франківськ... Місто закоханих
Гуцульське бікіні входить в моду... залишилося викопати море
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Гуцульське бікіні входить в моду... залишилося викопати море
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.