Дані за
Aнонси
Фото новини
Третій сектор
Авторські роботи
Статті (ТОП 10)
Земля наша куля, але не така як нас учать
Як студенти допомагали св. Миколаю ?
Відкриття року - хор благодійного християнського фонду "Солідарність"
Сонце зупинялося вже не раз
Біблія навчає про 4-ри краї Землі
Першу адвентську свічку запалили в Івано-Франківську
Стовпи Землі
Дістати зірку з неба - не така вже й проблема
Небо голубе тому, що над нами... вода
Небесна твердь
Як Місяць управляє менструацією жінок
Коран стверджує, що Земля - плоска
Ви не знайдете кольорову фотографію місяця
Англійська мова
10 причин чому нам брешуть про кулясту форму Землі

СтаттіCТАТТЯ В АРХІВІ ВІДСУТНЯ
Радислав Петрів, блогер

Блогери та журналісти з Галичини, Буковини, Волині, Поділля та Закарпаття сьогодні уже вчетветє зібралися в Івано-Франківську, щоб помудрувати над питаннями легальної діяльності в правовому полі для висвітлення резонансних та корупційних процесів; цивілізованої та законної люстрації. Ця зустріч проводилася за підтримки відділу Преси Посольства США в Україні.

Що ж то було? 

Визнані й початкуючі «акули пера й об’єктиву» зустрілися й вчилися один від одного й від тренерів Ольги Андріїшин, Андрія Микитина, Тетяни та Віктора Каратових  професійно вести журналістське розслідування, міркували, як юридично захистити свої публікації в ЗМІ та соціальних мережах, ділилися досвідом успішного блогерства. І варто зауважити, що ця розмова велася без нету й паперу, в солевій кімнаті-яскині, щедро насиченої цілющими випарами солотвинської солі. Кажуть сіль знищує все погане і згуртовує людей. Цей пуд солі сьогодні разом й … вдихнули. 

Говорив на зустрічі з колегами і вам розкажу. Розкажу про сіль блогерства і «з чим його їдять». Бо отримали завдання: написати пост про сьогоднішній тренінг. Що й роблю. Я ж його, це завдання, й вигадав.

Після короткого знайомства й розігріву (а на розігрів була класна вправа від китайських даосів – цігун для мізків – «Дракон розправляє крила») спробували визначити це слово – «блог». 

Що ж  таке блог? 

Слово «блог» походить від  англійських слів «web log» і перекладається як «мережеве слово». Це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. 

Український вчений Салига П. Г. визначає блог як самостійне динамічне інтерактивне електронне видання, що містить статті, які додаються через невизначені періоди часу та розміщуються у хронологічному порядку.  

Сукупність всіх блоґів в Інтернеті прийнято називати блоґосферою,  а людей, котрі ведуть блог -  блогерами. 

Першим блогером вважається Тім Бернес-Лі, який починаючи з 1992 року веде свій щоденник новин  в неті. 

В 2006 році блогери були прирівняні до журналістів і користуються тими ж правами, що й вони. 

Що робить блогер? 

Блогер постить, пише пости - окремі повідомлення, які мають заголовок, дату публікації, зміст - інформаційне наповнення блогу. Як правило, до кожного посту читачі можуть залишити коментарі (відгуки до публікації) і це відрізняє блог від простого щоденника. 

Стоп: написати пост легко, а от, як зробити пост дійсно цікавим? 
Допомогти почати вести блог може метод сніжинки: з основної думки спочатку створюється структура блогу, а потім вже пишуться пости.

Перш ніж писати книгу, письменник придумує ідею. Блогер теж придумує ідею свого блогу.  Він може проводити дослідження, може відтворювати у своїй голові події і голоси персонажів, може думати про це днями і ночами. І ось блогер готовий сісти і почати писати свій роман у постах. Відправною точкою є створення ключового повідомлення => анотація => герой => синопсис =>  пости => блог. 

Кого й куди кличемо?  

Насамперед -  ключове повідомлення, яке вмістить всі майбутні пости вашого блогу в одному реченні. Від цього речення залежатиме, чи читатимуть ваш блог.  У реченні не повинно бути більше 15 слів, також небажано використовувати імена героїв, краще придумати їм назви, які будуть відповідати, наприклад, їх роду діяльності. І ці герої – це ваші читачі. 

Спробуйте звернутися до них, до тих… КОГО КЛИЧЕТЕ. Наприклад, земляни (лікарі, франківчани, дівчата, анархісти, цинічні політологи, вишивальниці, мандрівники, студенти, тинейджери, бабусі з мого двору тощо). Напишіть, кого кличете на початку свого посту. Ви не є вашою цільовою аудиторією (хіба, якщо ви пишете лише собі) і блог не повинен говорити про вас, він повинен говорити про вашу аудиторію. На кого ви полюєте? Які вони ваші аудиторії? 

Отже, перше, про кого потрібно подумати, це читач. Чому? Та тому що саме він буде читати ваші пости, а значить, ви повинні чітко знати, для кого пишете: як вони думають? З якими думками вони прокидаються вночі? Чого вони прагнуть? Які незадоволені потреби вони мають? Що цінують у житі? 

Цінності – це те, що насправді непокоїть вашу аудиторію. Заберіть гучномовець, слухайте перед тим як говорити. Слухайте, що люди цінують. Може це: впевненість, гордість за свою власність, комфорт, любов, дружба, безпека, внутрішній розвиток, брак часу, незалежність, можливість брати участь, досягнення, стиль, соціальний статус, здоровя та добробут, дохід, економність, бути схожим на когось, прагнення до влади, амбіції, щось інше… Що?

Умовно цільову аудиторію можна розділити на два типи: тих, кому цікавий сюжет, і тих, кому головне - думка. Отже, важливо визначиться, на чому робити акцент. 

Привчіть себе у кожному пості писати першим слово, яке найважливіше для вашого читача – його ім’я.  – і … покличте його. Куди?

КУДИ КЛИЧЕТЕ - причина чому це пишете (фото-відео-аудіо – графуєте),  це місія вашого блогу. Чого ви очікуєте від своєї аудиторії? 

У пості ви, по-суті, кажете: Я хочу, щоб ви почали діяти! Як? Яка дія вашого читача буде означати, що він взяв вашу ідею?  Що люди мають зробити після прочитання вашої статті? Скажіть це одним словом - дієсловом. І напишіть це слово в кінці посту. Ця дія має бути специфічною і зрозумілою і такою, що її можна записати на відео. Наприклад, відвідати громадські слухання, подати скаргу кудись і т.д. Привчіть своїми постами кликати людину до дії.

Кожен пост закінчуємо дієсловом – словом дії вашого читача.
 
Що заважає і допомагає вам вести свого читача?

Люди завжди щось роблять. Поведінка людини є завжди вибором між кількома можливими діями (конкурентні дії). Часто хтось закликає вашого читача до іншої дії, яка відрізняється від тієї, до якої кличете ви. Що ваш читач зараз робить? Чому він це робить?? Що аудиторія отримує від того, що чинить саме так? Хто посилює ваш вплив на аудиторію і хто послаблює? 

Запропонуйте читачу замість того, що він робить тепер, зробити щось інше. Хм, а чому аудиторія повинна слухати вас? Яка читачу ВИГОДА? Чому він повинен робити те, що ви кажете? Що читач матиме, якщо робитиме так, як ви пропонуєте? Яку вигоду ви можете запропонувати аудиторії в обмін на очікувану дію? 

Закликаючи до дій, обіцяйте винагороду. У своєму повідомленні говоріть: «Я можу дещо запропонувати тобі, щоб допомогти зробити…» і підтримайте винагороду фактами й аргументами, прикладами, рекомендаціями авторитетів. 

Якщо у пості є винагорода + підтримка, то це вартий уваги пост. 

Кістяк ключового повідомлення: «Якщо я, (читач) зроблю (дія) замість (конкурентна дія), я отримаю (винагорода) тому що (підтримка)». Одним реченням. І не більше 15 слів. І тільки для себе. 

Маючи ключове повідомлення розширте його до абзацу з п’яти речень і готова анотація блогу. Далі пропишіть про кого ви пишете – героя – його історію, яка буде включати в себе: його ім'я, основні події життя і мотивацію, конфлікт, прозріння, і події, в яких він бере участь. 

Тепер потрібно знову розширити анотацію - перетворіть кожне речення в абзац, причому кожен такий абзац, крім останнього, хай закінчується конфліктом. Такий собі синопсис  вашого блогу. 

І, наростивши м’язами - подіями кожен абзац, легко перетворюємо це у готові зв’язні між собою пости найцікавішого в світі блогу, а може й – бестселеру. Ура!

Наприкінці кілька важливих дрібниць.

Важливо вибрати стиль блогу: веб-щоденник життя, мандрів, освоєння вмінь, есе та настрою, новин ЗМІ, цікавих посилань, цитат, або просто щоденник-солянка.

Найбільш популярні – щоденники набуття вмінь, найменш – солянки про все на світі.
 
Добре, коли пост містить вступну частину,  постановку завдання,  вирішення,  висновки, лірику.

Вступна частина задає настрій - описує щось і підводить читача до задачі. Це може бути екскурс у минуле чи ліричні зауваження. 

Задає тему і вносить конкретику постановка задачі: що ми сьогодні будемо робити, що читати (дивитися, слухати тощо)

Вирішення завдання може бути довгим, але структурованим по абзацам.

Чим влучніші ваші висновки, тим кращий в цілому ваш блог. 

Хороший висновок творить думку громадськості про вас. 

Хороші висновки бувають двох типів: або вцілюють в аудиторію, або скандально конфліктують із загальною думкою. 

Наприкінці прийнято писати щось, щоб залишити приємний після смак. Це лірика одним абзацом. 

Висновки важливі, але настрій впливає на те, як будуть вони сприйняті.

Картинки в статті оживляють її. 

Текст в статті варто розбивати на абзаци в 5-7 речень, який можна прочитати за один раз.

Абзаци треба розділяти порожнім рядком, бо так легко читати з екрану.
 
В реченнях не більше 5-7 слів. 

Текст після публікації – читаєм і редагуєм. Чим швидше виправите, тим краще. 

Ставте посилання. Це підвищує цінність посту.

Ставте посилання на блог у всіх соціалках і форумах, де берете участь. 

Якщо є можливість - посилайтеся на свої ж статті.

Уникайте писати "я не впевнений, але", "напевно це не так, але", "вибачте, що я не писав так довго", "вибачте, не знаю що написати, тому" - нікого не хвилюють ваші вибачення. А невпевненість дратує.

Пишіть провокаційні статті, але не творіть провокаційний блог.  Коли блог складається тільки з таких статей - читач швидко звикне і перестане реагувати. 

Гойдайте свого читача, наче дитину: короткий пост - довгий пост, гострий пост - нудний мануал. І так далі. Так ви дістанете всі верстви своєї аудиторії. 

Короткі пости викликають море коментарів. 

Довгі пости, де все розжовано, зазвичай залишаються без коментарів - бо мало хто прокоментує: "автор написав все вірно" 

Хочете коментарів, залишайте в статтях предмет для суперечки або просто робіть помилки. 

«В останню чверть століття Веб змінив світ так, як Я ніколи не міг собі уявити.- писав батько Всесвітньої паутини, перший блогер Тім Бернес Лі -  Було багато чудових досягнень. Він згенерував мільярди доларів економічного росту, перетворив інформацію в золото 21 століття». Сучасний світ став складним і взаємозв'язаним. Зараз число користувачів Інтернету налічує понад 2 млрд. людей, і їх число росте. Важливо, ефективно використовувати комунікативні, економічні, культурні та освітні можливості Інтернету. І один з цих шляхів – блогерство. Власне це один зі шляхів до лідирування у сучасному світі. 

І як кажуть: Блог тобі в поміч!

P.S. Наступна зустріч блогерів та журналістів відбудеться у Івано-Франківську 23 березня 2016 року. Учасникам з інших міст буде відшкодовано проїзд. Для участі потрібно зголоситися за телефонами 050-373-02-36, або 098-220-79-48 або написати запит stanislau-if@ukr.net

CТАТТЯ 19762 В АРХІВІ ВІДСУТНЯ
 

Добавити в обране

КОМЕНТАРІ

 
ім'я:
текст коментаря:
сума: 6+4=

Відгуки мають бути максимально коректними та аргументованими.
 
В Івано-Франківську можна пройти безкоштовно індивідуальне тестування на знання розмовної англійської мови дітям та дорослим
90% власників курсів іноземних мов не володіють ніякими іноземними мовами
Чому в українській школі не можуть навчити розмовляти іноземною мовою?
Івано-Франківськ... Місто закоханих
Гуцульське бікіні входить в моду... залишилося викопати море
SELECTORNEWS
Погода, Новости, загрузка...
RSS стрічка
rss стрічка новин та статтей
Яндекс.Лєнта Google.Reader
Підписатись на розсилку новин
Острів Галичина в соціальній мережі Facebook Острів Галичина в соціальній мережі Twiter Острів Галичина в live journal
Гуцульське бікіні входить в моду... залишилося викопати море
Новини на TVgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
KINOafisha.ua - фільми, кінотеатри
Rambler's Top100
Copyright © 2009-12, “NetLS”
Счетчик тИЦ и PR Яндекс цитирования Український портАл
При повному або частковому використанні матеріалів гіперпосилання на «Острів Галичина» обов'язкове.
Відповідальність за достовірність фактів, статистичних та інших відомостей несуть автори матеріалів.
Редакція сайту «Острів Галичина» може не розділяти точку зору авторів статей та відповідальності за зміст матеріалів не несе.